ایده هایی برای بهینه سازی اتاق نشیمن کوچک

  1. بسیاری از ایده های چگونگی دکوراسیون اتاق نشیمن های کوچک برای فریب دادن چشم و بزرگ به نظر رساندن آن منطقه از خانه می باشد.چنین استراتژی ها می توانند تبدیل شوند به اینکه به زیبایی و راحتی خیلی اهمیت بدهید تا کوچکی و تنگی فراموش شود
  2. از نور و رنگ ها بهترین استفاده را بگیرید، نور و رنگ تاثیر بسیار زیادی در بزرگ یا کوچک جلوه دادن محیط دارد نور زیاد محیط را بزرگ می کند، رنگ های روشن نیز همین طور محیط را بزرگ و رنگ های تیره محیط را کوچک نشان می دهد.
  3. سعی کنید از چیزهای جدید استفاده کنید.
  4. گاهی اوقات ایده های سنتی در مورد دکور اتاق نشیمن بهترین راه حل برای فضای کوچک نیستند.
  5. گاهی اوقات به جای پرده از دراپه های بلند استفاده کنید، زیرا آنها توجه را به زاویه افقی جلب می کند و باعث بزرگ دیده شدن فضا می شود.

اتاق نشیمن شما، صرف نظر از اندازه، باید بتواند به عنوان یک فضای آرام و سرگرم کننده عمل کند.

تاثیر آینه در بهینه سازی اتاق های نشیمن کوچک

طراحان اغلب آینه ها را به لحاظ استراتژیک در مکان های کوچک قرار می دهند تا آنها را بزرگتر کند. یکی از رایج ترین ایده های بهینه سازی اتاق نشیمن کوچک، اتصال یک آینه بزرگ در یک مکان مرکزی است تا یک نقطه کانونی ایجاد شود. برای انعکاس نور و اضافه کردن یک محیط خوب، آن را در پشت یک منبع نور مانند یک شمع و یا آویز آویز قرار دهید. در صورت امکان، یک آینه را در کنار پنجره قرار دهید تا این نمایه را نمایش دهد و توهم یک پنجره دیگر را نشان دهد.

جلب توجه چشم به سمت بالا

یک اتاق دارای ابعاد عمودی و همچنین یک افقی است. اگر اتاق نشیمن شما سقف بالایی داشته باشد، بیشترین فضای اضافی را با تزئین آن به شیوه ای که چشم را به سمت بالا می برید، بیشتر کنید. پرده های کف تا سقف یک شیوه شیک برای انجام این هدف هستند.
ایده دیگری این است که فضای عمودی را با یک طعنه آمیز از آثار هنری کوچک تا متوسط ​​مقایسه کنید.این تکنیک باعث می شود که اتاق بیشتر از آن چیزی باشد که واقعا وجود دارد، زیرا چشم را دعوت می کند که فراتر از فضای افقی سطح چشم را ببیند که ممکن است محدود باشد.

از رنگ های خنثی برای یک اتاق کوچک استفاده کنید

یکی از محبوب ترین ایده های اتاق نشیمن کوچک، استفاده از رنگ های خنثی در دیوارها، کف، سقف و اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان است.یک پالت غیر سفید فضای دیوار پشت خودرا که رنگ روشن دارد را به نظر به عقب تر خواهد برد.

رنگ های نرم نیز تمایل به روشن کردن یک اتاق با منعکس کردن نور دارند. علاوه بر بزرگ کردن یک منطقه، یک پالت خنثی، پیشرفت سریع را فراهم می کند و محیط آرام را ایجاد می کند.

مبلمان با ظاهر سبک را انتخاب کنید برای بهینه سازی اتاق نشیمن کوچک

هنگام خرید مبلمان، وزن بصری آن را در نظر بگیرید. این مفهوم به شدت درک یک شی بر اساس اندازه، رنگ و طراحی اشاره دارد. قطعات را انتخاب کنید که دارای ظاهر سبک هستند، به نظر می رسد که سنگین تر ها، یک فضا را کاهش می دهند.

رنگ های رنگی را روی تیره تر انتخاب کنید و قطعاتی را که دارای پایه هستند را انتخاب کنید واز انتخاب آنهایی که دارای جعبه هستند اجتناب کنید.

مبلمان با ابعاد کوچک تر انتخاب کنید برای بهینه سازی اتاق نشیمن کوچک

فهرستی از ایده های برای اتاق نشیمن کوچک بدون توجه به انتخاب مبلمان کارایی نخواهند داشت. یک مبل با دسته های باریک و پشتی بسیار نرم و راحت تر از آنهایی است که دارای دسته های خیلی بزرگ و چند پشتی هستند. هنگامیکه صندلی ها را انتخاب می کنید، آنها را بی دسته انتخاب کنید زیرا فضای کمتری نسبت به یک مدل با دسته اشغال می کنند.