سرویس خواب استاندارد

دقت کنید :

    • تخت خواب بزرگ راحتی شما را تضمین می‌کند ولی باید به ابعاد اتاق‌خوابتان هم توجه کنید.
    • یک تخت بزرگ می‌تواند تمام فضای اتاق را بگیرد و رفت و آمد شما را مشکل کند. پس در زمان خرید و انتخاب تخت، اول به جثه فرد استفاده‌کننده و بعد به ابعاد اتاق‌خواب توجه کنید.
    • برای امتحان‌ اندازه تخت باید در نظر گرفت که شخص به راحتی بتواند در آن دراز بکشد و فضای کافی در بالای سر و قسمت پایین تخت داشته باشد.
    • برای انتخاب تخت خواب مناسب اولین مساله مهم، این است که چه کسی قرار است از آن استفاده کند.
    • تخت‌های دو نفره نیز باید به‌ اندازه‌ای بزرگ باشد که هر دو در آن احساس راحتی کنند.
    • اگر چاق هستید یا در خواب زیاد غلت می‌زنید و حرکت می‌کنید بهتر است تختی با عرض ۱۲۰ سانتی‌متر انتخاب کنید.
    • تخت‌های دو نفره هم باید عرضی بین ۱۴۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر داشته باشند

* بهتر است طول تخت خواب یک نفره برای جوانی بلند قد ۲ متر باشد.

*ابعاد تخت‌های کودکان و نوزادان هم به سن و قد کودک بستگی دارد.

برای چیدمان تخت خواب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید.

    • تخت را باید در اتاق به گونه‌ای قرار دهید که قسمت سر به سمت دیوار باشد تا خارج شدن و داخل شدن از آن راحت باشد.
    • قسمت بالایی تخت  معمولا مرتفع‌ترین بخش تخت خواب است و همان قسمت سر یا قسمت بالش می‌شود، می‌تواند جدا یا چسبیده به دیوار باشد

حتما برای خرید تخت خواب تمام دقت خود را به کار گیرید و از هزینه کردن در این مورد نهراسید چرا که تخت خواب وسیله ایست که باید آرامش را برای شما فراهم کند تا روز پر کار و نا آرام خود را به راحتی فراموش کنید و بعد از آن دوباره انرژی خود را برای روز بعد به دست آورید و با هزینه کردن برای یک کالای خواب خوب و استاندارد از هزینه های بعدی درمان و دکتر در امانید.خرید یک تختخواب استاندارد و مناسب، اصلی‌ترین موردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. گاهی براثر استفاده از تخت خواب های غیر استاندارد صدمات غیر قابل جبرانی به افراد وارد شده است و برخی مجبور شده اند برای درمان به پزشک مراجعه کنند. با انتخاب درست تخت خواب، بدن خود را در هنگام خوابیدن ایمن کنید .

به این نکته توجه داشته باشید که میانگین هر فردی در شبانه روز ۸ ساعت را باید خواب باشد و ۸ ساعت مساوی با مدت زمان ساعات کار اداری می باشد پس زمان کمی نیست و یک سوم زندگی هر شخصی  است.

امروزه مدل های بسیاری تخت خواب در بازار موجود است که یافتن و انتخاب گزینه مناسب را تا حدی دشوار می‌کند، ولی شما خسته نشوید و با دانستن این نکات مهم راهنمای خوبی برای خرید مناسب خواهید داشت :

در قدم اول و قبل از تصمیم به خرید و رفتن به بازار و جستجو ، طول و عرض اتاق خواب خود را به‌دقت اندازه بگیرید. ممکن است اتاق شما آنقدر کوچک باشد که مجبور به خرید مبلمان تخت خوابشو و یا تخت‌های تاشو  شده در دیوار باشید. می توان گفت تصمیم‌گیری درباره اندازه یک تخت مناسب، نیمی از کار است و شما با تفکر و برنامه ریزی مناسب نیمی از کار را رفتید.

قبل از خرید تخت خواب یک نکته دیگر را باید درنظر داشت و آن پیدا کردن اطلاعات لازم از طریق منابع گوناگون درباره انواع تختخواب‌ ها و جنس آنهاست. حتما به این نکته توجه کنید فضا بهینه باشد و پایه‌های سنگین تخت و یراق زینتی زیاد آن باعث می‌شوند تختخواب فضای زیادی را اشغال کند. تخت‌های یک نفره استاندارد عرضی در حدود۹۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر و تخت‌های دونفره پهنایی در حدود ۱۴۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر دارند.

حتما به ارتفاع تخت خواب دقت کنید. ارتفاع تخت خواب هنگام نشستن و بلند شدن از روی تخت خیلی مهم است و باید طوری باشد که راحتی شما را فراهم کند .

اندازه های استاندارد تختخواب بقرار زیر می باشد :

    • ارتفاع تختخواب معمولا ۳۵ سانتیمتر است
    • ابعاد (عرض و طول) تختخواب یک نفره ۹۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
    • ابعاد (عرض و طول) تختخواب دو نفره (۱۸۰ یا ۱۶۰) در ۲۰۰ سانتیمتر

شما اول و آخر باید با توجه به راحتی و سلیقه خود، جنس تختخواب مانند فلز، چوب، ام‌دی‌اف و. . . را انتخاب کنید. اما تخت خواب فلزی زودتر به صدا می افتد و ممکن است سر و صدای آن باعث آزار و اذیتتان شود. در هر حال امروزه تختخواب‌ها از جنس ‌ام‌دی‌اف جزو متداول‌ترین انواع تختخواب‌ها به‌حساب می‌آیند. دقت کنید چارچوب تخت محکم و لبه‌های فلزی بادوام باشند. چارچوب خوب سال‌ها کار می‌کند. بنابراین از محکم بودن چارچوب تخت اطمینان پیدا کنید و اتصالات را خوب چک کنید.

ممکن است شما مدل خاصی را در اینترنت یا در کاتالوگ ها دیده باشید که در بازار وجود نداشته باشد،می توانید آن مدل را سفارش دهید تا برایتان بسازند. با آنکه خرید تخت آماده به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر از تخت سفارشی در می‌آید؛ اما چاره‌ای جز سفارش آن نیست .