ایده هایی برای استفاده بیشتر از فضا برای اتاق های نشیمن کوچک (بخش دوم)

یکی از محبوب ترین ایده های اتاق نشیمن کوچک، استفاده از رنگ های خنثی در دیوارها، کف، سقف و یا مبلمان می باشد. بوسیله رنگ آمیزی سفید(خنثی)، دیوارها به عقب کشیده شده و فضای اتاق را گسترش می دهد. رنگ های نرم نیز قدرت روشن کردن اتاق ها را بوسیله بازتاب نور، دارا هستند. رنگ آمیزی خنثی علاوه بر بزرگ دیده شدن یک اتاق کوچک، یک محیط آرام را ایجاد می کند.

مبلمانی با ظاهر ساده و زیبا را انتخاب کنید

هنگام خرید مبلمان، ابعاد آن را در نظر بگیرید. این مفهوم به درک یک شی بر اساس اندازه، رنگ و طراحی اشاره دارد. قطعاتی که دارای ظاهر ساده هستند را انتخاب کنید زیرا فاکتورهای سنگین تر فضای تنگی ایجاد می کنند.

رنگ های تیره را تیره تر انتخاب کرده و قطعاتی را که دارای پایه هستند را انتخاب کنید و از گنجاندن اجزایی که دارای قفسه هستند اجتناب کنید. میز عسلی فضای دید کمتری نسبت به وسایل چوبی اشغال می کند، زیرا شما از طریق آنها می توانید اطراف را بهتر ببینید. هر یک از مبلمان هایی که مانع دید ما نمی شوند، فضای یک ناحیه را بیشتر باز می کنند.

مبلمان های با ابعاد کوچک را انتخاب کنید

ایده های اتاق نشیمن کوچک که ذکر گردید بدون انتخاب مناسب مبلمان تکمیل نخواهد شد و به نظر می رسد که دید کافی برای فضای اتاق وجود ندارد. یک مبل با بازوهای نازک و محکم تاشو، به یک مبل با بازوهای بزرگ و چند کوسن روی آن ترجیح داده می شود.

اگر فضای تنگ باشد یا کم است، بدون صرف هزینه ای، با انتخاب چهار صندلی در اطراف یک میز قهوه خوری فضاسازی کنید. وقتی می خواهید صندلی ها را انتخاب می کنید، آنها را بدون دسته انتخاب کنید زیرا فضای کمتری نسبت به صندلی های با دسته دارند.