بهینه سازی فضا

تخت تاشو

امروزه بسیاری از خانه ها کوچک هستند . بدلیل گسترش شهرنشینی ، گرایش به سمت شهر ها به علت نا همسان بودن امکانات در شهرهای بزرگ و کوچک و کمبود فضا در شهرهای بزرگ هم چون تهران انبوه سازان مسکن را به این راه حل واداشته است که خانه های با متراژ پایین تر اما تعداد واحد بیشتر در طبقات بسازند .از این رو امروزه بهینه سازی فضا های خانه بدلیل وجود متراژ کم به فکر اکثر خانواده رسیده است و شرکت هایی نظیر کم جا چوب نیز با خانواده هایی که در خانه هایی با مساحت کوچک قرار است زندگی کنند، هم فکر شده و راه حل هایی برای بهینه سازی فضا و مساحت در اتاق نشیمن و اتاق خواب اتخاذ کرده است ، تا هم فضا بهینه شود و هم زیبایی چیدمان خدشه دار نشود.

چه مواردی باعث گرفتن فضا می شوند

معمولا تخت خواب در اتاق خواب فضای زیادی اشغال می کند . هم چنین درب کمد ها و جا کفشی ها و کلا باکس های درب دار برای باز و بسته شدن فضا احتیاج دارند که شاید در نگاه اول فضایی را اشغال نکند ولی در عمل خواهیم دید که مزاحمت هایی خواهند داشت .

پیداکردن راه حل

۱٫مبل تخت خوابشو یک راه حل برای بهینه سازی فضا

می توان مبلمان را به صورت تخت خوابشو انتخاب کرد که تخت خواب یک نفره و دو نفره را شامل می شوند تا هم یک مبل ۳ نفره داشته باشید برای استفاده در اتاق نشیمن هم موقع خواب آن را تبدیل کنید به یک تخت خواب دو نفره البته برای انتخاب چنین محصولی به سراغ برند های معروف بروید چون موردی که در این جا خیلی قابل اهمیت است یراق آلات استفاده شده در اسکلت آن ها می باشد.چند نمونه در عکس های زیر مشاهده می کنید:

مبل تخت خوابشو

مبل تخت خوابشو

مبل تخت خوابشو

۲٫تخت خواب های تاشو دیواری یک راه حل موثر در بهینه سازی فضا

این مدل از تخت خواب های کم جا نیز از مدل های خوب و کاربردی هستند و هم خیلی شکیل و زیبا می باشند. که مبتکر و اولین تولید کننده این محصولات شرکت کم جا چوب می باشد.

تخت تاشو

۳٫باکس های رول آپ با درب های خاص

کمدها ، جاکفشی ، میز کامپیوتر و … با تکنولوژی رول آپ و در رولی در تصاویر زیر نمونه ها رو مشاهده کنید.